DİJİTAL BİLET SATIŞ SÖZLEŞMESİ

 

MADDE 1- Amaç

Hedefimiz, düşündüğünüz etkinliklere hızlı ve sorunsuz bir şekilde bilet almanızı sağlamaktır. Size keyifli bir satın alma deneyimi yaşatmak amacıyla aşağıda Satış Sözleşmemizi sunuyoruz. İnternet üzerinden gerçekleşen satışlar, mesafeli satış düzenlemelerine tabidir ve taraflar arasındaki sözleşme şartları, mesafeli satış sözleşmesinde belirtilen kurallar çerçevesinde belirlenmektedir.

 

MADDE 2- Taraflar

İşbu sözleşme, Müşteri ile aşağıda detayları verilen şirket arasında gerçekleşmektedir.

 • Şirket
  • Ticari Unvan: Dijital Bilet Dağıtım Basım Anonim Şirketi
  • Vergi Dairesi / Numarası: Hitit / 295126 2822
  • Adres: Nasuh Akar Mah. 1403. Cadde No: 6/2 Çankaya / Ankara
  • İletişim: [email protected]
  • Mersis No: 0295126282200001
 • Üye / Müşteri
  • Müşteri, firmanın sahip olduğu web site üzerinden etkinliklere bilet almak isteyen gerçek kişilerdir. Bilet alımını gerçekleştiren her kişi sözleşmeyi kabul etmiş ve web sitesinin bir üyesi olmuştur. Üyelik profilinize satın alım esnasında verdiğiniz e-posta adresi ve cep numarası kullanılır.
 • Organizatör
  • Dijitalbilet.net web sitesi üzerinden düzenlediği etkinliğe bilet satan kamu ve/veya özel sektör faaliyet gösteren, ticari unvana sahip şirket.

 

MADDE 3-

Firmamız, 6563 sayılı Elektronik Ticaretin Düzenlenmesi Hakkında Kanun'un 3. maddesi ve ilgili mevzuat çerçevesinde hizmet sunmaktadır. Satın alma işleminden önce, şirketimiz, ilgili tüm sözleşmeleri sizinle paylaşmaktadır. Bu nedenle, siparişinizi onaylamadan ve bilet satın almadan önce Satış Sözleşmesini okumanızı öneririz. Siparişinizi onaylayarak veya web sitemizden bilet alarak, etkinlik detayları, Kullanıcı Sözleşmesi, Satış Sözleşmesi ve Gizlilik Beyanı gibi belgeleri okuduğunuzu, anladığınızı ve içeriklerini aynen kabul ettiğinizi beyan edersiniz.

 

MADDE 4-

Eğer Satış Sözleşme hükümlerinden farklı bir talebiniz veya şikayetiniz varsa, lütfen bilet alım işlemine başlamadan önce Yardım sayfamızı ziyaret edin veya sitemizde belirtilen iletişim numaralarından bize ulaşın.

Bilet satın alma işlemi ayrıca aşağıdaki hükümlere tabidir:

(i) etkinlik için uygulanacağı açıklanan ve duyurulan özel hüküm ve koşullara (internet sitemizdeki etkinlik detayları),

(ii) Etkinlik organizatörünün (organizatörlerinin) belirlediği ve açıkladığı ve/veya etkinliğin açıklanan diğer tüm hüküm ve koşullarına,

(iii) etkinlik organizatörü tarafından açıklanmış ise etkinlik mekân hüküm ve koşullarına (giriş koşulları dahil).

 

MADDE 5-

Dijital Bilet, etkinlik biletlerinin satışını ve dağıtımını organize eden yetkili bilet satış acentesi olarak hizmet verir. Ancak, bilet fiyatları, oturma düzeni ve etkinlik içeriği gibi konularda herhangi bir belirleyici rol üstlenmez. Sadece bilet başına bir hizmet bedeli alır. Dijital Bilet'in etkinliklerle ilgili herhangi bir hak, yetki veya sorumluluğu bulunmamaktadır. Şirketimiz, etkinlik organizatörleri adına hareket etmez ve onlarla herhangi bir bayilik, distribütörlük veya temsilcilik ilişkisi içerisinde değildir.

 

MADDE 6-

Bilet satın alan kişi, aldığı biletin ticari bir amaç güdülmeden yalnızca kişisel kullanımı için olduğunu beyan eder. Organizatörün veya temsilcilerinden açık yazılı izin olmaksızın biletini ticari amaçlarla kullanmayacağını taahhüt eder.

 

MADDE 7-

Dijital Bilet’in etkinliklere ve içeriklerine dair hiçbir bilgisi, katkısı ya da dahli söz konusu olmamaktadır.

 

MADDE 8-

Biletler genellikle internet, çağrı merkezi, perakende satış noktaları gibi çeşitli yerlerden satın alınabilir. Ancak, tüm satış kanallarının aynı bilet havuzuna erişimi olduğu için özellikle popüler etkinliklerde biletler hızla tükenebilir. Etkinlik Öncesi, organizatörün kararıyla ek biletler satışa çıkabilir, ancak bu durumda kapasite veya bilet mevcudiyeti üzerinde kontrol yetkimiz olmadığını belirtmeliyiz. Ayrıca, etkinliklerde bilet fiyatlarının organizatör tarafından güncellenebileceğini, artabileceğini, azaltılabileceğini veya etkinliğin ücretsiz hale getirilebileceğini unutmamanız önemlidir. Bu durumda Dijital Bilet'in herhangi bir sorumluluğu olmadığını ve etkinlik fiyatlarını belirleme yetkisinin organizatöre ait olduğunu hatırlatırız.

 

MADDE 9-

Organizatör, çeşitli nedenlerle etkinlikleri iptal edebilir veya tarihlerini değiştirebilir. Bu durumda, organizatör belirlediği prosedürü duyurur ve uygular. Etkinliğin iptal edilmesi veya tarihinin değiştirilmesinden Dijital Bilet değil, Organizatör sorumludur. Eğer bir etkinlik iptal edilirse veya tarihi değişirse, bilet sahiplerini bilgilendirmek için gerekli yetkiyi almamız gereklidir. Bu durumda, etkinliğin iptal edildiği veya ertelendiği tarihten itibaren beş gün içinde size yazılı veya kalıcı veri saklayıcısı ile bilgi vereceğiz. Bu nedenle, etkinlik bileti ile ilgili güncellemeleri alabilmemiz için bize bildirdiğiniz iletişim bilgilerinin güncel ve doğru olduğundan emin olunuz.

 

MADDE 10-

Genel olarak, etkinlik biletlerinin satışı kesindir ve mesafeli satışlarda cayma hakkı istisnaları arasında yer almaktadır. Bu nedenle, satın aldığınız etkinlik biletleri için cayma hakkınız bulunmamaktadır. Bilet kaybı, çalınması, hasar görmesi veya imha olması durumunda değiştirme, yeni bilet basma veya para iadesi yapılmamaktadır. Etkinlik iptal edilmediği sürece satılan biletler iptal edilemez, değiştirilemez veya iade edilemez. Ancak, bilet sahibinin tarih değişikliği nedeniyle etkinliğe katılamayacağı durumlarda, belirlenen iade prosedürleri dahilinde ücret iadesi yapılabilir. Bu iade tutarı, bilet üzerinde belirtilen ücret iade miktarı ile sınırlıdır. Etkinliğin iptali veya ertelenmesi durumunda, Etkinlik Organizatörü belirli şartlara ve iade taleplerinin son tarihine sahip olabilir. Bu tarihleri takip etmek ve tarafımızdan gönderilen bilgilendirmeleri kontrol etmek sizin sorumluluğunuzdadır. Organizatör tarafından belirlenen iade tarihleri dışında bilet veya bedel iadesi yapılamaz ve Dijital Bilet bu konuda sorumluluk üstlenmez.

 

MADDE 11-

Bilet satın alma koşulları, genel sözleşme hükümlerine ek olarak, mekanın ve Organizatörün belirlediği kurallara tabidir. Bu kuralların ihlali, kabul edilemez davranışlar (kamu güvenliği veya Covid-19 önlemlerine uyulmaması gibi) durumunda, mekan veya Etkinlik Organizatörü sizi çıkarma yetkisine sahiptir ve bu durumda para iadesi yapılmaz. Bu tür durumlarda Şirketimizin herhangi bir sorumluluğu olmayacaktır ve bilet bedeli de dahil olmak üzere herhangi bir ödeme yapma yükümlülüğümüz bulunmamaktadır.

 

MADDE 12-

Etkinlik mekanında zaman zaman güvenlik aramaları yapılabilir, ve bazı organizatörler güvenlik ya da mevzuat nedenleriyle kişisel bilgisi bulunmayan müşterilere bilet satışını reddetme hakkına sahiptir. Çünkü bazı organizatörler için katılımcıların kimlik bilgilerine sahip olmak güvenlik açısından önemli olabilir. Bu tür durumlar, bilet satışından önce size bildirilir. Eğer kişisel bilgilerinizi etkinlik organizatörüyle paylaşmak istemiyorsanız, organizatörün bilet satışını reddetme hakkı vardır. Bu özel durumlarda kişisel bilgilerinizi paylaşmamak istemeniz nedeniyle size bilet satışı yapılamazsa, bu durumdan Dijital Bilet sorumlu değildir.

 

MADDE 13-

Etkinlik mekanına giriş ve çıkışlar, Etkinlik Organizatörü ve mekanın belirlediği kurallara göre gerçekleşir. Genelde, bir kez bilet kontrolünden geçtikten sonra mekandan çıkarılmanız durumunda tekrar giriş yapmak mümkün olmayabilir. Etkinliğe geç kaldığınızda, alınma kuralları organizatöre bağlı olarak değişebilir ve bu konuda Dijital Bilet herhangi bir garanti vermez. Eğer etkinlik mekanına giriş için özel kurallar varsa, bu kurallara uymanız önemlidir; aksi takdirde giriş izni alamayabilir ve biletiniz ücret iadesi yapılmaz. Bu nedenle, bilet satın alırken etkinlik detayları ve kurallarını kontrol etmeyi unutmayın. Eğer belirtilen şartlara uymuyorsanız, siparişi onaylamamanız önemlidir.

 

 

MADDE 14-

Etkinlik Organizatörü, engellilere kılavuzluk eden köpekler haricinde, hayvanların etkinlik sahasına sokulmasını yasaklayabilir.

 

MADDE 15-

Etkinlik Organizatörü, müşterilerin dışarıdan getirdiği yiyecek ve içeceklerin mekana sokulmasını yasaklayabilir. Etkinlik mekanında satılan yiyecek ve içeceklerden Dijital Bilet sorumlu değildir.

 

MADDE 16-

Etkinlik mekanı, Etkinlik Organizatörü ve Dijital Bilet, müşterilerin şahsi eşyalarıyla ilgili hiçbir sorumluluğu üstlenmez. Bu yüzden etkinlik mekanında tüm eşyalarınızdan bizatihi sorumlu olduğunuzu lütfen unutmayınız.

 

MADDE 17-

Bilet hamili, sadece bilet üzerinde yazılı kıymeti haiz bir adet yer üzerinde hak sahibi olup, etkinlik mekanı veya Etkinlik Organizatörü, bilet sahibine, bilet üzerinde belirtilen yerden farklı bir yer verme hakkını saklı tutar. Bu durumdan yalnızca Organizatör sorumlu olup, Dijital Bilet sorumlu değildir.

 

MADDE 18-

Dijital Bilet, bilet bedeli ve ilgili hizmet bedeli dışında herhangi bir ek yükümlülük altında değildir. Bu nedenle, Dijital Bilet'ten bilet satışlarına veya etkinliklere ilişkin olarak başka herhangi bir ücret talep edemezsiniz. Sorumluluğunun sınırlarını aşan herhangi bir durumda, Dijital Bilet'i sorumlu tutmayı kabul etmiyorsunuz

 

MADDE 19-

Sözleşme kapsamında ticari elektronik iletiler, önceden onayınız alındığı takdirde size gönderilebilir. Eğer bu tür iletileri almak istemiyorsanız, "elektronik ileti gönderilmesi" bölümündeki onay işaretini kaldırmanız yeterlidir. Ayrıca, ticari elektronik iletileri herhangi bir gerekçe belirtmeksizin reddetme hakkınız her zaman mevcuttur. Ancak, iletişim bilgilerinizi paylaştıysanız ve bu bilgiler aracılığıyla size hizmetle ilgili bilgiler iletilecekse, bu durumda ayrı bir onay alınmaz. Ancak, pazarlama veya tanıtım amaçlı iletiler için izinsiz iletişim yapılabilmesi hukuken mümkündür. Bu tür iletileri reddetme ve verdiğiniz izinleri geri çekme hakkınız her zaman saklıdır, bu talebi tarafımıza iletmek için herhangi bir iletişim yolu yeterlidir.

 

MADDE 20-

Dijital Bilet, sizlerle ilgili elde edilen kişisel verilerin saklanmasından ve güvenliğinden sorumludur. Ayrıca, kişisel verilerinizin sizlerin onayı olmaksızın, üçüncü kişilere iletilemeyeceği ve sizlere bildirilen amaçlar dışında başka amaçlarla kullanılamayacağını da belirtiriz.

 

MADDE 21-

Siparişin onaylanması aşamasında ve ödeme bilgilerinin girilmesinden önce, ödeyeceğiniz toplam bedel de dâhil olmak üzere, sözleşmenin tüm şartları sizler tarafından açıkça görülmektedir. Ayrıca, satın aldığınız hizmete dair tüm detaylar da siparişi onaylamadan önce tarafınıza bildirilmiş olmaktadır. Dolayısı ile bileti satın alarak ve siparişi onaylayarak, işbu sözleşme hükümlerini aynen kabul etmiş sayılacağınızı ve Sözleşme hükümleri ile bağlı olacağınızı yineler, siparişi onaylamadan önce tüm sözleşme hükümlerini dikkatlice incelemeniz gerektiğini bir kez daha hatırlatırız.

 

MADDE 22-

Bu şart ve koşulların tamamı Türk Hukukuna tabidir. Dijital Bilet; biletinizi satın almadan önce sözleşme hükümleri ve içeriği konusunda, tüm tüketicileri önceden bilgilendirmiş ve ön bilgilendirme yükümünü yerine getirmiş olup, bileti satın alarak ve siparişi onaylayarak, işbu sözleşmenin düzenlemeleri ve satın aldığınız hizmet hakkında tarafınıza ön bilgilendirme yapıldığını da kabul etmiş sayılacağınızı ve bu maddenin yazılı delil vasfında ispat vasıtası olduğunu da belirtiriz. İşbu Sözleşmeden ve/veya hizmet ya da bilet satın alma işlemlerinden dolayı herhangi bir ihtilafın doğması durumunda, uyuşmazlığı öncelikle sulhen gidermeye çalışmak temel hedefimizdir. Buna karşın, sulh ile çözülemeyen durumlarda, sitemizden bilet satın alan siz tüketicilerin, olası sorunlarını ilgili mevzuatta yayımlanan parasal sınırlar çerçevesinde Tüketici Hakem Heyetlerine ve/veya Tüketici Mahkemelerine götürebileceğini bilmenizi isteriz.

 

MADDE 23-

İşbu sözleşme 5 sayfa olup, bilet satın alma işlemini yapmak suretiyle, etkinlik için belirlenen ve duyurulan tüm hüküm ve koşullara ve Sözleşme hükümlerine aynen riayet edeceğinizi kabul etmiş olmaktasınız. Şayet, etkinliğin belirlenen ve açıklanan hüküm ve koşullarından herhangi birini kabul etmiyorsanız veya bu koşullardan herhangi birine riayet edemiyorsanız ve/veya edemeyeceksiniz, bilet satın alma işlemini yapmamalısınız. Aksi durumda, bilet satın almış olsanız dahi etkinlik mekanına ve/veya etkinliğe alınmamanızdan ya da etkinlik mekânından çıkarılmanızdan dolayı Şirketimizin herhangi bir sorumluluğu olmayacağını, bilet bedeli de dahil olmak üzere Şirketimizin herhangi bir ödeme yükümü oluşmayacağını önemle belirtiriz.